Strona główna
Muzyka
Tutaj jesteś

Interpretacja i tekst piosenki DOBRZE WIEM – Lexy Chaplin

15 września 2023 Dobrze wiem - tekst piosenki

Lexy Chaplin przedstawia historię między dwiema osobami, które przeszły przez burzliwy związek i teraz starają się poradzić sobie z jego zakończeniem. W tym artykule przeanalizujemy interpretację tekstu piosenki i zgłębimy głębokie znaczenie, które kryje się za słowami „Dobrze wiem”.

Zobacz także: Interpretacja i tekst piosenki Kinderki – MORTAL

Dobrze wiem – tekst piosenki

Mów, dobrze wiem już od dawna co chcesz mi powiedzieć
Słów szkoda mi, choć ta samotność przyciąga do Ciebie

Tylko nocy cień uspokaja mnie
Wracam znów do siebie przez Powiśle i Pragę
Byłeś dla mnie snem, dzisiaj wolę dzień
Nikt nie umiał tak jak ty

Zostawić mnie (ahhh)
And it’s such a shame
Poukładam wszystko w sobie znów
Puste łzy nie działają na mnie już

Więc mów co chcesz
And it’s such a shame
Nie uleczę każdej z Twoich ran
Choć bardzo chciałam nie pozwoliłeś nam zapomnieć

Tych ciągłych zmian
Ty widziałeś już kogoś innego
I wiesz, jest mi lżej
Sama ze sobą nie muszę niczego

Tylko nocy cień uspokaja mnie
Wracam znów do siebie przez Powiśle i Pragę
Byłeś dla mnie snem, dzisiaj wolę dzień
Nikt nie umiał tak jak ty

Zostawić mnie (ahhh)
And it’s such a shame
Poukładam wszystko w sobie znów
Puste łzy nie działają na mnie już
Więc mów co chcesz
Ej, ej, ej, ej, ej
Nie uleczę każdej z Twoich ran
Choć bardzo chciałam nie pozwoliłeś nam zapomnieć

Rozpoczęcie piosenki

Piosenka rozpoczyna się od prostej linii melodycznej, która natychmiast przyciąga uwagę słuchacza. Słowa „Mów, dobrze wiem” stanowią kluczowy punkt, który odzwierciedla pewność siebie i determinację bohaterki. Od samego początku dowiadujemy się, że ta osoba jest świadoma tego, co druga strona chce jej przekazać.

Refleksja nad samotnością

W kolejnych liniach piosenki, Lexy Chaplin porusza temat samotności, który jest powszechny po zakończeniu związku. Artystka wyraża swoje uczucia mówiąc „Choć ta samotność przyciąga do ciebie”. To odczucie jest powszechne, gdyż czasami lepiej jest być samotnym niż w nieszczęśliwym związku. Jednak bohaterce trudno jest pogodzić się z tym faktem i czuje nostalgia za przeszłością.

Przez Powiśle i Pragę

W kolejnej części piosenki, Lexy Chaplin wspomina o miejscach, które są dla niej ważne. „Przez Powiśle i Pragę” odnosi się do geograficznych punktów odniesienia, które symbolizują ich wspólne doświadczenia i wspomnienia. Przez te miejsca artystka przemierza swoją drogę powrotu do siebie, do swojego prawdziwego ja.

Nostalgia za przeszłością

W dalszej części piosenki słyszymy, jak bohaterka wspomina o tym, jak partner był dla niej kimś szczególnym. „Byłeś dla mnie snem” – śpiewa Lexy Chaplin. To wywołuje uczucie nostalgii i tęsknoty za przeszłością. Mimo że ich związek się zakończył, wspomnienia nadal są bardzo żywe.

Tęsknota i brak zrozumienia

W kolejnych zwrotkach piosenki artystka opisuje, jak partner już widział kogoś innego i jak ta sytuacja sprawia, że jest jej lżej. Jednak mimo wszystko, bohaterce trudno jest zapomnieć o przeszłości i o tym, jak partner nie pozwolił im obojgu zapomnieć o ciągłych zmianach, które mieli przez cały czas.

Poukładanie wszystkiego w sobie

W refrenie piosenki Lexy Chaplin śpiewa „Poukładam wszystko w sobie znów”. To jest punkt zwrotny w piosence, w którym artystka akceptuje zakończenie związku i zaczyna skupiać się na sobie. Puste łzy przestają działać na nią i jest gotowa do wysłuchania, co partner ma do powiedzenia.

Uleczenie ran

W kolejnej części piosenki Lexy Chaplin mówi o tym, że nie jest w stanie uleczyć każdej z ran partnera. Choć bardzo by chciała, nie może przywrócić tego, co było. To jest moment, w którym artystka akceptuje, że musi iść naprzód i skupić się na swoim własnym szczęściu.

Podsumowanie

„Dobrze wiem” to piosenka, która porusza serca słuchaczy. Lexy Chaplin przedstawia historię zakończonego związku i procesu akceptacji. Przez silne emocje i osobiste refleksje artystki, słuchacze mogą odnaleźć swoje własne doświadczenia i uczucia w tej piosence. Interpretacja tekstu piosenki „Dobrze wiem” jest głęboka i pełna emocji, co czyni ją niezapomnianą dla fanów Lexy Chaplin.

Redakcja dobrebrzmienie.pl

Bartek, niewątpliwie dusza redakcji na DobreBrzemienie.pl, to pasjonat muzyki, instrumentów i hobby. Jego misją jest dostarczanie czytelnikom najbardziej inspirujących treści, które pochłaniają wszystkich, którzy kochają dobre brzmienie życia. Bartek to nie tylko redaktor, lecz także meloman z wyjątkowym uchem do nowych dźwięków i talentem do wyłapywania najświeższych trendów muzycznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sprzęt audio dla melomanów
parkiet taneczny
Czym jest efekt gitary elektrycznej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym jest efekt gitary elektrycznej