dobrebrzmienie.pl

Blog o muzyce, wydarzeniach muzycznych i kulturze.

Kultura

Jak się ubrać na koncert do filharmonii? Sprawdzone porady

Jak się ubrać na koncert do filharmonii? Sprawdzone porady

Filharmonia to instytucja kultury, która zajmuję się organizacją koncertów. Najczęściej jest to muzyka poważna o charakterze pełnoorkiestrowym. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na spędzenie czasu w tym miejscu.  Jednak nie każda osoba wie, jak się ubrać na koncert organizowany w filharmonii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki jest najlepszy strój do filharmonii?
  • Jak się ubrać na koncert do filharmonii?
  • Jaki kolor stylizacji do filharmonii?

Najlepszy strój do filharmonii

Na samym początku trzeba zauważyć, że zasady ubioru są bardzo podobne, jak w przypadku komponowania stroju do teatru bądź do opery. Okazuje się, że w tym pierwszym coraz częściej ludzie odchodzą od bardzo formalnego tonu stylizacji. Obecnie widzowie mają więcej swobody w kwestii dobierania ubrań. Do filharmonii najlepiej ubrać się tak jak do pracy bądź nieco bardziej formalnie. Ciężko jednak zaprzeczyć, że mile widziane są stroje eleganckie, o ile nie wieczorowe, zwłaszcza w czasie premiery. Warto zaznaczyć, że do opery bądź filharmonii ludzie najczęściej ubierają się bardziej dostojnie niż na co dzień do biura. Najlepiej będzie postawić na strój wieczorowy. Okazuje się, że koncerty w filharmonii to szczególne wydarzenia, na które przecież nie chodzi się co kilka dni. Dlatego można tego dnia ubrać się wyjątkowo.

Jak się ubrać na koncert filharmonii?

Okazuje się, że do filharmonii warto włożyć sukienkę koktajlową. Jest ona idealną opcją na koncert. Warto postawić na prostą sukienkę tubę bądź w kształcie litery A. Można też założyć spódnicę w kształcie litery A. Natomiast krótką sukienkę najlepiej zostawić na inne wydarzenie. Trzeba powiedzieć, że sukienka powinna sięgać co najmniej do połowy uda. Zalecane jest unikanie bardzo głębokich dekoltów, a w przypadku, kiedy kreacja ma odsłonięte ramiona, warto okryć je szalem. Styliści zalecają też na większe wydarzenia, na przykład na premiery, zakładać wieczorowe kreacje sięgające do ziemi. W przypadku, gdy strój black tie jest konieczny, przeważnie osoba zaproszona dowie się o tym w specjalnym zaproszeniu na wydarzenie. Okazuje się, że na zwykły koncert w filharmonii najlepiej wybrać sukienkę o długości midi.

Jaki kolor stylizacji do filharmonii?

Natomiast na wieczorny koncert w filharmonii bardzo dobrze sprawdzają się ciemniejsze kolory. Warto postawić na czarną, ciemnozieloną bądź granatową sukienkę. Może być też fioletowa oraz czerwona. Trzeba wiedzieć o tym, że pastele biel oraz beże przeważnie nie sprawdzają się w czasie takiej okazji. Trzeba też uważać z printami. Nie zawsze przystoją one przy wieczornej kreacji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na szlachetne tkaniny. Mowa tutaj na przykład o aksamicie, welurze, tafcie, żorżecie oraz garniturowej wełnie. Natomiast elastyczną bawełną oraz denim najlepiej zostawić na inne wydarzenia. Sporo osób zastanawia się, czy tylko sukienka jest dobrym rozwiązaniem na pójście do filharmonii. Okazuje się, że nowoczesna i stylowa pani może też postawić na kobiecy garnitur. Powinien on pasować na udanie się do filharmonii. Spodnie połączone z garniturem to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Udostępnij