dobrebrzmienie.pl

Blog o muzyce, wydarzeniach muzycznych i kulturze.

Wydarzenia

Koncerty w Polsce – samemu czy z dzieckiem?

Koncerty w Polsce – samemu czy z dzieckiem?

W tym roku w Polsce odbędzie się wiele wspaniałych koncertów, w których wszyscy fani muzyki będą mogli uczestniczyć. Oprócz zespołów z Polski pojawią się także gwiazdy zagraniczne. To wspaniała okazja, aby zobaczyć swoich ulubieńców na żywo, usłyszeć wiele największych przebojów, a także nowe utwory promujące najnowsze albumy. Informacje o koncertach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych zespołów lub na stronach poświęconych muzyce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto chodzić na koncerty?

Dlaczego warto chodzić na koncerty?

Chodzenie na koncerty w Polsce to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Przede wszystkim jest to okazja do poznania nowej muzyki, odkrywania nowych talentów, poznawania ludzi i zdobycia niezapomnianych wrażeń. Koncerty w Polsce 2023 mogą być unikalnym doświadczeniem, dlatego warto dowiedzieć się, kto w tym roku będzie koncertował i z wyprzedzeniem kupić bilety na najlepsze muzyczne wydarzenia. Na koncertach można także spotkać swoich ulubionych artystów, oderwać się od codzienności i spełnić swoje muzyczne marzenia. Atmosfera i energia, jaką tworzy publiczność w trakcie wydarzenia muzycznego, są niezapomniane.

Dlaczego muzyka jest ważna?

Muzyka jest ważna dla rozwoju osobistego. Ludzie potrzebują jej do szczęścia. Tworzenie i słuchanie muzyki ma korzystny wpływ na dzieci i ich rozwój. Wspólne muzykowanie rozwija umiejętności społeczne i percepcję. Tworzenie muzyki działa motywująco i zapewnia trwałą rozrywkę zwłaszcza dla dzieci.

Muzyka wpływa pozytywnie na:

  • zdolności poznawcze (np. pamięć, liczenie, myślenie)
  • odczuwanie, wyrażanie uczuć
  • zdolności motoryczne
  • umiejętności społeczne
  • rozwój języka
  • słuch
  • poczucie rytmu

Ważne jest, aby od samego początku wspierać radość odkrywania muzyki, a nie tylko skupiać się na wykonaniu. Faza, która prowadzi do nauki i zabawy, jest ważną fazą uczenia się. W wieku pięciu lub sześciu lat dzieci mogą już zacząć grać na instrumencie. Jednak już wcześniej można i warto oswajać go z muzyką. Dzięki wczesnej edukacji muzycznej dzieci mogą zdobywać pierwsze doświadczenia muzyczne, rozwijać rozumienie muzyki i gromadzić podstawy do lekcji gry na instrumencie lub śpiewu.

Czy zabierać małe dzieci na koncerty?

Zabieranie dziecka na koncert nie zawsze jest dobrą opcją. Powodów jest wiele — koncerty, festiwale i festyny miejskie mogą być stresujące dla małego dziecka. Dzieci potrzebują ustalonego rytmu, wieczorne imprezy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Poza tym trudno cieszyć się imprezą z dzieckiem. Trzeba mieć uwagę całkowicie skupioną na maluchu i nieustannie go pilnować.

Jednak czy jako rodzice naprawdę musicie rezygnować z różnych atrakcji? Oczywiście są wydarzenia, na które lepiej nie zabierać dzieci. Jeśli masz bilety na koncert symfoniczny IX Beethovena lub chcesz cieszyć się czterogodzinną operą Wagnera, lepiej pozostaw malucha pod opieką zaufanej niani. Death metalowy koncert też może nie być idealny dla małego dziecka. Jeśli chcesz iść z dzieckiem na koncert lub festiwal, koniecznie zaopatrz je w nauszniki — to świetna ochrona wrażliwych uszu malucha. Polecamy, jednak wybierać te koncerty, które są skierowane do najmłodszej widowni, gzie warunki są korzystne dla dzieci.

Udostępnij