Dowiedz się więcej
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Najlepsze marki

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Firma Zoom zaprezentowała dwa nowe podłogowe multiefekty – A1 Four i A1X Four 0
Firma Zoom zaprezentowała dwa nowe podłogowe multiefekty – A1 Four i A1X Four

Firma Zoom zaprezentowała dwa nowe podłogowe multiefekty – A1 Four i A1X Four. Reprezentują one tę samą generację co wprowadzone wcześniej do oferty modele skierowane do muzyków grających na gitarach i basach elektrycznych.

A1 Four i A1X Four stworzono z myślą o osobach grających na gitarach akustycznych czy kontrabasie, jak również o muzykach grających na instrumentach dętych (saksofon, trąbka) i smyczkowych (np. skrzypce) czy też harmonijce ustnej. W obu nowych multiefektach zaimplementowano zatem specjalnie dobrane algorytmy, dedykowane tego typu instrumentom.

Mniejszy z modeli udostępnia ponad 80 wbudowanych efektów, natomiast w drugim dostępnych jest ponad 90 algorytmów. W obu urządzeniach można używać jednocześnie maks. 5 efektów połączonych w łańcuchu w dowolnej kolejności. Na programy Patch stworzone przez użytkownika przeznaczono 50 komórek pamięci. Z myślą o gitarach akustycznych zaimplementowano tu technologię Acoustic Guitar Modeling zaczerpniętą z preampów AC-2/AC-3.

A1 Four i A1X Four wykorzystują 24-bitowe przetworniki A/D i D/A (44.1 kHz) i 32-bitowy procesor DSP. Urządzenia oferują również w 30-sekundowy looper, 68 wbudowanych podkładów rytmicznych oraz tuner chromatyczny. Oba multiefekty wyposażono w dwa przełączniki nożne, wyświetlacz LCD, cztery enkodery i kilka przycisków funkcyjnych. W nieco większym A1X Four dostępny jest ponadto programowalny pedał ekspresji. Oba modele wyposażono w wejście i wyjście typu jack 1/4”, stereofoniczne wejście AUX [jack 1/8”] oraz port USB [micro-B].

 

Ciekawym dodatkiem znajdującym się w komplecie jest zewnętrzny adapter/preamp mikrofonowy MMA-1 udostępniający gniazdo XLR i umożliwiający podłączenie mikrofonu dynamicznego lub pojemnościowego. Do zasilania multiefektów możemy użyć czterech baterii AA lub zewnętrznego zasilacza 9V. Urządzenia mogą współpracować z programem ZOOM Guitar Lab.

Więcej informacji na stronie www.zoom.co.jp


źródło: Czasopismo Muzyk
https://muzyk.net/zoom-a1-four-i-a1x-four/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl