dobrebrzmienie.pl

Blog o muzyce, wydarzeniach muzycznych i kulturze.

Kultura

Ile lat ma Mariah Carey? Niepowtarzalna kariera i skandale gwiazdy

Ile lat ma Mariah Carey? Niepowtarzalna kariera i skandale gwiazdy

Niezapomniana Mariah Carey, potężna ikona muzyki, która dysponuje niebywałym głosem zdolnym do pokrycia pięciu oktaw, świętowała niedawno swoje 54. urodziny. Trzeba przyznać, że pomimo licznych skandali i kontrowersji, które miały miejsce w jej życiu, jej niewiarygodny talent i charyzma nadal przyciągają miliony fanów na całym świecie.

Wczesne lata kariery Mariah Carey

Kariera Mariah Carey rozpoczęła się w sposób jakby wyjęty prosto z bajki. Kiedy Mariah zaczęła śpiewać w chórkach Brendy K. Star, podczas jednej z imprez, Brenda K. Star przekazała demo Carey do rąk szefa wytwórni Sony Music – Tommy’emu Mottoli. Po wysłuchaniu nagrań Carey, Mottola natychmiast zawrócił i podpisał z nią kontrakt. Carey zaczęła tworzyć swoje debiutanckie utwory już w liceum, co z kolei było powodem jej problemów w szkole, gdyż nagrywając swoje „kawałki” wokalistka dość często opuszczała zajęcia.

Mariah Carey: Księga rekordów Guinnessa

Wieloletnia kariera Mariah Carey przyniosła jej nie tylko sławę, ale i miejsce w Księdze rekordów Guinnessa. Z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii – drugą po Madonniesprzedaż wszystkich formatów wydawniczych Mariah wyniosła 200 milionów egzemplarzy na całym świecie. Taki wynik naprawdę robi wrażenie.

Skandale Mariah Carey

Mimo wielu sukcesów, któremu doświadczyła w swojej karierze, Mariah Carey miała również swoje chwile upadku. Najgorsza kompromitacja miała miejsce podczas jej występu w Tokio w 2014 roku, gdzie nie poradziła sobie na scenie z wysokimi tonami, łamał jej się głos, a nawet zapomniała tekstu. Zdarzyło jej się przerywać wykonywany utwor, obarczając winą rzekomo zepsuty stojak od mikrofonu.

Kontrowersje Mariah Carey

Artystka nie była wolna od kontrowersji. Przypisywano jej różne skandale – od wpadek modowych, takich jak „pomięte piersi” na balu oskarowym, po publiczne oskarżenia o uzależnienie od kokainy, rasistowskie traktowanie ludzi, czy czyny lubieżne. Szef jej ochrony, oskarżył ją o oszustwo i molestowanie. Według zeznań ochroniarza, Carey obnażała się przed nim i tak organizowała swoje codzienne życie, by był on zmuszony patrzeć na diwę, kiedy ta oddaje się cielesnym uciechom.

Mariah Carey: Nagrody Grammy

Mimo wszystkich skandali i kontrowersji, Mariah Carey ma na swoim koncie 5 nagród Grammy. Jest także artystką z największą liczbą sprzedanych płyt w Japonii (kraju z najwyższym wskaźnikiem sprzedaży płyt) spośród wszystkich amerykańskich wokalistek, a także nagrała liczne duety z muzycznymi legendami, na czele z Whitney Houston.

Korzystając z okazji, życzymy, żeby echo skandali zatrzymała fala kolejnych sukcesów, które przyćmią wszelkie próby kompromitacji artystki.

Udostępnij