Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Ile lat ma Mariah Carey? Niepowtarzalna kariera i skandale gwiazdy

1 sierpnia 2023 Ile lat ma Mariah Carey

Niezapomniana Mariah Carey, potężna ikona muzyki, która dysponuje niebywałym głosem zdolnym do pokrycia pięciu oktaw, świętowała niedawno swoje 54. urodziny. Trzeba przyznać, że pomimo licznych skandali i kontrowersji, które miały miejsce w jej życiu, jej niewiarygodny talent i charyzma nadal przyciągają miliony fanów na całym świecie.

Wczesne lata kariery Mariah Carey

Kariera Mariah Carey rozpoczęła się w sposób jakby wyjęty prosto z bajki. Kiedy Mariah zaczęła śpiewać w chórkach Brendy K. Star, podczas jednej z imprez, Brenda K. Star przekazała demo Carey do rąk szefa wytwórni Sony Music – Tommy’emu Mottoli. Po wysłuchaniu nagrań Carey, Mottola natychmiast zawrócił i podpisał z nią kontrakt. Carey zaczęła tworzyć swoje debiutanckie utwory już w liceum, co z kolei było powodem jej problemów w szkole, gdyż nagrywając swoje „kawałki” wokalistka dość często opuszczała zajęcia.

Mariah Carey: Księga rekordów Guinnessa

Wieloletnia kariera Mariah Carey przyniosła jej nie tylko sławę, ale i miejsce w Księdze rekordów Guinnessa. Z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii – drugą po Madonniesprzedaż wszystkich formatów wydawniczych Mariah wyniosła 200 milionów egzemplarzy na całym świecie. Taki wynik naprawdę robi wrażenie.

Skandale Mariah Carey

Mimo wielu sukcesów, któremu doświadczyła w swojej karierze, Mariah Carey miała również swoje chwile upadku. Najgorsza kompromitacja miała miejsce podczas jej występu w Tokio w 2014 roku, gdzie nie poradziła sobie na scenie z wysokimi tonami, łamał jej się głos, a nawet zapomniała tekstu. Zdarzyło jej się przerywać wykonywany utwor, obarczając winą rzekomo zepsuty stojak od mikrofonu.

Kontrowersje Mariah Carey

Artystka nie była wolna od kontrowersji. Przypisywano jej różne skandale – od wpadek modowych, takich jak „pomięte piersi” na balu oskarowym, po publiczne oskarżenia o uzależnienie od kokainy, rasistowskie traktowanie ludzi, czy czyny lubieżne. Szef jej ochrony, oskarżył ją o oszustwo i molestowanie. Według zeznań ochroniarza, Carey obnażała się przed nim i tak organizowała swoje codzienne życie, by był on zmuszony patrzeć na diwę, kiedy ta oddaje się cielesnym uciechom.

Mariah Carey: Nagrody Grammy

Mimo wszystkich skandali i kontrowersji, Mariah Carey ma na swoim koncie 5 nagród Grammy. Jest także artystką z największą liczbą sprzedanych płyt w Japonii (kraju z najwyższym wskaźnikiem sprzedaży płyt) spośród wszystkich amerykańskich wokalistek, a także nagrała liczne duety z muzycznymi legendami, na czele z Whitney Houston.

Korzystając z okazji, życzymy, żeby echo skandali zatrzymała fala kolejnych sukcesów, które przyćmią wszelkie próby kompromitacji artystki.

Co kupić dziadkom na święta?

Redakcja dobrebrzmienie.pl

Bartek, niewątpliwie dusza redakcji na DobreBrzemienie.pl, to pasjonat muzyki, instrumentów i hobby. Jego misją jest dostarczanie czytelnikom najbardziej inspirujących treści, które pochłaniają wszystkich, którzy kochają dobre brzmienie życia. Bartek to nie tylko redaktor, lecz także meloman z wyjątkowym uchem do nowych dźwięków i talentem do wyłapywania najświeższych trendów muzycznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co dla półrocznego dziecka?
Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania?
Co kupić dziadkom na święta?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co kupić dziadkom na święta?