Dowiedz się więcej
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Najlepsze marki

Producenci

KORG Wavestate - syntezator / sekwencer

Dostępność: brak informacji
Cena: 3 499,00 zł 3499.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 349 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: KORG
Kod produktu: Wavestate

Opis

KORG Wavestate - syntezator / sekwencer

Legendarna synteza w nowej odsłonie.
Organiczny, inspirujący, oszałamiający.

Legendarny model KORG Wavestation zaprezentował światu nowy sposób generowania brzmień – Wave Sequencing, który przekształcał surowe dźwięki w brzmienia, których nikt wcześniej nie słyszał. Flagowe instrumenty takie jak OASYS, czy KRONOS rozwinęły Wave Sequencing poszerzając swoją paletę barw o niesamowite, ewoluujące pady i niespotykane rytmy.

Dziś KORG z dumą zapowiada kolejny krok w cyfrowej syntezie – Wavestate! Wyposażony w radykalnie odświeżony Wave Sequencing 2.0 – Wavestate dostarcza niesamowitych, stale modulujących brzmień i pełnej kontroli nad nimi.

To nie nostalgiczna reedycja dawnego instrument, a zupełnie nowa odsłona stworzona z myślą o współczesnych muzykach i producentach. Tworząc Wavestate szukaliśmy inspiracji także w najnowszych muzycznych trędach oraz brzmień z modularnych syntezatorów, groove boxów i innych współczesnych Instrumentów. Kompaktowa obudowa i 37 pełnowymiarowych klawiszy czyni Wavestate idealnym instrumentem do transportu. Z łatwością wpasuje się także w każde ustawienie w studiu, czy na scenie.

Główne cechy:

- Wave Sequencing 2.0;
- Zaawansowana modulacja z łatwą kontrolą;
- Gigabajty sampli;
- Modelowane filtry, m.in. z MS-20 i Polysix;
- 64 stereofoniczne głosy;
- 4 Layery z kontrolą Vector;
- 14 efektów w tym samym czasie;
- Set Lists i Smooth Sound Transitions;
- Randomizacja;
- Kompaktowa obudowa, 37 pełnowymiarowych klawiszt;
- Zaprojektowany przez Korg R&D w Kaliforni.

Wave Sequencing 2.0

W Wavestation każdy z kroków Wave Sekwencji posiadał czas trwania, próbkę i wysokość. To tworzyło ciekawe patterny, ale powtarzały się one ciągle w ten sam sposób. Co by było, gdyby zamiast powtarzać się patterny ewoluowały w nieoczekiwany sposób?

Wave Sequencing 2.0 dzieli czas, sekwencje sampli i melodię, dlatego można nimi manipulować niezależnie. Dodano także nowe charakterystyki, włączając kształty, gate time i wartości step sequencera. Sekwencja składa się z “Torów” (Lane), a każdy tor zawiera różną liczbę kroków z punktami start, end i loop.

Za każdym razem, gdy sekwencja przesuwa się do przodu poszczególne “tory” są łączone i wspólnie kierowanie do wyjścia dzięku. Na przykład podczas odtwarzania, za każdym przebiegiem można zmieniać długość, kształt, wysokość i wartości sekwencji. Możesz modulować początek, koniec, punkt zapętlenia każdego toru, a także każdy pojedynczy dźwięk używając dynamiki, LFO, obwiedni, pokręteł Mod i innych kontrolerów. Każda z nut w akordzie może odtwarzać coś innego!

Tory mogą odtwarzać kroki w losowej kolejności z kontrolą w czasie rzeczywistym. Ponadto każdy pojedynczy krok może być pomijany z prawdopodobieństwem regulowanym w zakresie od 0-100%. Rezultatem jest niepowtarzalne, ciągle zmieniające się brzmienie, które można regulować. Do dyspozycji są także cztery arpeggiatory które wchodzą w interakcję z Wave Sequence znacznie zwiększjąc możliwości instrumentu.

Ekspresyjny i głęboki.

Wypełniony pokrętłami i kontrolerami Wavestate zaprasza do odkrywania nieskończonych możliwości. Wszystkie podstawowe funkcje – filtry, LFO, efekty są na wyciągnięcie ręki dzięki dedykowanym, wygodnym kontrolerom. Osiem programowalnych pokręteł Mod pozwala wydobyć z każdego dźwięku jak najwięcej, a czasem skierować go nowe tory. Używaj pokręteł podczas występów na żywo i rezultaty poszukiwań zapisuj jako nowe brzmienia. Korzystaj z pokręteł Pitch i Modulation i unikalnego joysticka Vector z którym doświadczysz wielu wymiarów ekspresji. Chcesz kopać głębiej? Prawie wszystkie pokrętła z panelu czołowego, a także większość ekranowych parametrów może być modulowanych. Możesz nawet modulować ustawienia pojedynczych kroków Wave Sequence! Procesory Mod pozwalają na modulowanie sygnałów z wykorzystaniem kwantyzacji i kształów.

Inspirująca przypadkowość.

Szukasz więcej inspiracji? Dedykowany przycisk z ikoną kości dzięki inteligentnej funkcji randomizacji tworzy nowe, zaskakujące brzmienia. Użyj go do losowej zmiany barwy, lub tylko jej element składowego np. filtra, Sample Lane, lub efektu. Korzystaj z rezultatu tej funkcji, lub dopiero od tego momentu zacznij budować swoje niepowtarzalne brzmienie.

Obfite sample – 64 stereofoniczne głosy.

Zajmująca gigabajty biblioteka Wavestate jest ponad tysiąc razy większa niż biblioteka oryginalnego Wavestation! Olbrzymia biblioteka to doskonały materiał dla Wave Sequence. Jest tu np. bank od Plugin Guru, nowe sample KORG-a, a także wybrane brzmienia z flagowego KRONOS-a i bibliotek KROME. Oczywiście nie zapomnieliśmy o oryginalnych próbkach Wavestation (włączając wszystkie opcjonalne), a także o bibliotece Wave Sequences pochodzących z Wavestation. Ciesz się 64 głosową polifonią (stereo), oraz krystalicznie czystymi próbkami (dzięki wykorzystaniu antyaliasingu), aby w pełni wykorzystań nieskończony potencjał Wavestate!

Wybierz swój filtr.

Dodaj wintydżowego charakteru brzmieniu korzystając z agresywnych filrów z MS-20, lub silnego, “słodkiego” Lowpass z Polysix-a. Kształtuj i udoskonalaj brzmienie dzięki kolekcji 2 i 4 biegunowych filrów dolnoprzepustowych, górnoprzepustowych i pasmowozaporowych. Możesz też wyjść poza schemat i używać unikalnego filtra Multi Filter stworzononego przez KORG-a, który tworzy modulowane połączenie wszystkich filtrów jednocześnie.

Multiply by four.

Przy tej całej mocy syntezy możesz pomyśleć, że Wavestate może odgrywać tylko jedno brzmienie na raz. Nic bardziej mylnego. Możesz uzyskać jeszcze bogatsze brzmienie łącząc ze sobą do czterech programów w Performance, każdy z własnymi efektami i arpeggiatorem. Unikalny joystick Vector Envelope będzie służył do miksowania głosów składowych, a także do modulowania różnych parametrów.

Arsenał efektów.

Doskonałe efekty, które znajdują się na pokładzie Wavestate dostarczają brzmień gotowych do profesjonalnych produkcji. Każda z warstw posiada trzy dedykowane efekty, ponadto Performance mają także master reverb i parametryczny EQ. Poza standardowymi efektami jak kompresory, EQ, chorusy, flangery, phasery i sterofoniczne dealaye, można korzystać z charakterystycznych procesororów efektów - Wave Shaper, Talking Modulator, Reverse Delay, Multiband Mod Delay i znany z modelu OASYS - Overb. Szeroką game efektów uzupełniają modelowane efekty VOX-a takie jak wzmacniacze gitarowe, wah, echo taśmowe, czy kolekcja kostek gitarowych.

Set Lists i Smooth Sound Transitions.

Set listy pozwalają na łatwe zarządzanie zapisanymi Performance i są nieocenione podczas koncertów na żywo, ponieważ dają natychmiastowy dostęp do brzmień. Znana z flagowego modelu KRONOS funkcja Smooth Sound Transition zachowuje brzmiące dżwięki wraz z efektami podczas zmiany presetu na inny.

Graj z innymi.

Wavestate z systemami audio łączmymy za pomocą wyść stereofonicznych. Do dystpozycji jest także wyjście słuychawkowe, a także złącza MIDI realizowane na tradycyjnym złączu DIN, a także USB pozwalające na połączenie instrumentu z systemami Windows i Mac. Dostępny jest także dedykowany, darmowy program Wavestate Librarian.

Zaprojektowany przez KORG R&D w Kalifornii.

KORG R&D stworzył oryginalnego Wavestation, współtworzył OASYS-a I KRONOS-a, a także dostarczył technologii dla wielu innych Instrumentów KORG-a. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Wavestate charakteryzuje się połączeniemy wyjątkowej estetyki z unikalnym, niesamowitym brzmieniem. Nad brzmieniamy pracowali m.in trzej kluczowi sound designerzy z oryginalnego Wavestation - John Bowen, John “Skippy” Lehmkuhl (Plugin Guru) i Peter “Ski” Schwartz. Dołączył do nich belgijski artysta Airwave i to zaowocowało tak niesamowitą biblioteką Wavestate!


Specyfikacja:

Klawiatura:
       37 klawiszy (velocity and release-velocity sensitive)
System generowania brzmienia:
        Wave Sequencing 2.0
Maksymalna Polifonia:
        64 głosy stereo
Brzmienia:
Ponad 240 Performances, 740 Programów, 1,000 Wave Sequences
Możliwość zapisywania własnych brzmierń

Performance:
         
4 Layers, Reverb, EQ, wszystkie edytowalne i zapisywane jako Pefrofmance

Layer:
Program, Arpeggiator, Key and Velocity Zones
Program:
Wave Sequence, Filter, Amp, Pre FX, Mod FX, Delay
Filtry:
2-pole LPF, 2-pole HPF, 2-pole BPF, 2-pole Band Reject, 4-pole LPF, 4-pole HPF, 4-pole BPF, 4-pole Band Reject, Multi Filter, MS-20 LPF, MS-20 HPF, Polysix
Modulacja:
Kontrolery:
Mod Wheel, Pitch Wheel, Vector Joystick X/Y, 8x Program/Performance Mod Knobs
Inne źródła:
3x Envelopes, Vector Envelope, 3x LFOs, 2x Mod Processors, 2x Key Track, Step Sequencer Lane, Step Pulse, Tempo, Program/Performance Note Count, Program/Performance Voice Count, Poly Legato, Velocity, Exponential Velocity, Release Velocity, Gate/Gate+Damper, Note-On Trigger/Note-On Trigger+Damper, Note Number, Aftertouch/Poly Aftertouch (external MIDI only), MIDI CCs +/-, MIDI CCs +
Większość parametrów może być modulowanych, włączając parametry poszczególnych kroków Wave Sequence, w zależności od długości Wave Sequence w każdym programie można utworzyć ponad 1000 różnych modulacji parametrów.
Efekty:
Pre FX
Decimator, Graphic EQ, Guitar Amp, Modern Compressor, Parametric EQ, Red Compressor, Ring Modulator, Tremolo, Wave Shaper
Mod FX
Black Chorus/Flanger, Black Phase, CX-3 Vibrato Chorus, EP Chorus, Harmonic Chorus, Modern Chorus, Modern Phaser, Orange Phase, Polysix Ensemble, Small Phase, Talking Modulator, Vintage Chorus, Vintage Flanger, Vintage/Custom Wah, Vox Wah
Delay
L/C/R Delay, Multiband Mod Delay, Reverse Delay, Stereo/Cross Delay, Tape Echo
Reverb
Early Reflections, Overb
Performance EQ
4-band parametric EQ
Wejścia/wyjścia:
Słuchawkowe (6.3 mm stereo phone jack)
WYJŚCIE L/MONO and R (impedance-balanced 6.3 mm TRS phone jacks)
DAMPER (6.3 mm phone jack)
MIDI IN and OUT connectors
USB B port
Zasilanie:
AC adapter (DC12V, 2500mA)
Zużycie energii:
5 W
Wymiary (W × D × H):
565 × 338 × 92 mm/22.24” × 13.31” × 3.62”
Waga:
2.9 kg/6.93 lbs.
Dołączone akcesoria:
zasilacz AC adapter, Precautions, Quick Start Guide
Akcesoria - sprzedawane osobno:
       DS-1H damper pedal, PS-1 pedal switch, PS-3 pedal switch

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl